O nás, aneb jak to vzniklo?

Nápad vytvořit v internetové síti místo zaměřené hlavně na nás, ženy, vznikl v létě roku 2019.

Při procházení internetu jsem narážela na nejrůznější stránky s diskusními fóry, recepty a bazary. Čím dál častěji jsem se setkávala se skupinami, ve kterých diskutovaly ženy na témata maminek – samoživitelek a dalších žen, které to v životě nemají snadné a všechny tyto zkušenosti daly vzniknout prvotnímu nápadu Ženy v síti.

Na tomto portále najdete nejen možnost najít si práci z domova, tipy na originální dárky pro Vaše blízké, ale zejména pravidelné soutěže o krásné ceny, blog, katalog firem, které nabízí slevové akce a mnoho dalšího.

Vaše Lucie, žena v síti

Kdo stojí za Ženou v síti?

Možná by některou z Vás zajímalo kdo se skrývá za Ženou v síti, za samotným nápadem, vznikem; kde se vzaly pohnutky začít se zaobírat tématy, kterými se Žena v síti zaobírá a proto jsem se rozhodla pro krátký text, ve kterém se to dozvíte a nejen to…

Kdo tedy jsem? Jmenuji se Lucie, narodila jsem se před 40 lety ve znamení Vah v překrásném městě ležícím na řece Labi, ve středočeském Nymburce. V Nymburce jsem odmaturovala na místním gymnáziu a hned po maturitě jsem se dva roky věnovala profesionálně zpěvu. Zpěv mi zůstal dalších 20 let největším koníčkem, ale nikdy jsem se mu už nevěnovala „na hlavní pracovní poměr.“ Vyzkoušela jsem spoustu profesí, od asistentky v projekční kanceláři přes realitního makléře… Prošla jsem rekvalifikačním kurzem a otevřela kadeřnický salon, fotila jsem nebo pracovala v personální agentuře. Všechny ty profese mě posunuly až k uvědomění si, že to co chci po zbytek pracovního života dělat, je být víc on line a být v této síti užitečná. Tohle vykrystalizovalo v záměr vytvořit web pro ženy.

Před rokem jsem přivedla na svět holčičku Barborku a už od prvních dní těhotenství jsem věděla, že na ni budu sama. Jsem tedy jedna z matek – samoživitelek, která měla na rozdíl od většiny z nich veliké štěstí v tom, že měla od prvních dní podporu v rodičích.

Do poloviny devátého měsíce těhotenství jsem pracovala (fotila automobily pro webovou inzerci) a po porodu, od konce šestinedělí, jsem se do práce znovu vrátila. Díky rodičům, kteří denně hlídají Barunku, jsem mohla pracovat a vydělávat tak na hypotéku a další náklady, které mají a znají snad všichni.

Vím ale, že celá řada žen nemá to štěstí na nápomocné okolí, vstřícné zaměstnavatele a potýká se s řadou problémů. Vím, že je tímto webem všechny nevyřešíme, ale pokud pomůžeme třeba jen jedné ženě při řešené jediného problému tak můžěme říci, že to za to určitě stálo.

Vaše Lucie, zakladatelka a jednatelka L-Art Studio s.r.o., provozovatelka Ženy v síti.

Sdílet na Pinterestu